Jak neprodělat na prodeji nemovitosti – II. díl

Pokud se prodej vaší nemovitosti protáhl, zájemců je málo a makléř vás neustále tlačí do dalších slev, je načase jej vyměnit.

makléř a klient stvrzují prodej stiskem ruky
makléř a klient stvrzují prodej stiskem ruky

Pokud váš makléř není dobrý vyjednavač, může vás jeho nedostatek připravit o nemalou částku. Orientace na současném trhu totiž není jednoduchá.

Makléřova vyjednávací síla se naplno projeví při prohlídkách. Kupující je v této době ve velké výhodě, a tak přirozeně tlačí na slevu. Kvalitní makléř ale ví, co je důležité pro majitele.

„Nabízeli jsme byt k prodeji za 12,5 milionu korun. Paní na prohlídce nabídla 11 milionů s tím, že byt okamžitě koupí. Vidina rychlého obchodu by pro některé makléře i prodávající mohla být lákavá, obzvlášť v dnešní situaci na trhu. Ale my jsme kupující dali čas na přehodnocení nabídky a nakonec jsme uzavřeli smlouvu s prodejní cenou 12,4 milionu korun. Kupující tak dostala slevu a prodávající získal o 1,4 milionu korun více, než kdyby přistoupil na původní návrh,“ popisuje Zdeněk Štourač, makléř RE/MAX G8 Reality. Tlak na slevu je v současné době obvyklý. Často ale není dobrý nápad souhlasit hned s první nabídkou.

Kromě vyjednávání musí správný makléř před samotným prodejem prověřit také finanční možnosti prodávajících. „Někteří lidé chtějí nemovitost koupit, podají skvělou nabídku, ale z nějakého důvodu jim nedopadne financování. Nemovitost se tak vrátí do inzerce, což nepůsobí nejlépe a zároveň se tím výrazně prodlouží doba prodeje. Abychom tomuto předešli, s kupujícími ověřujeme jejich schopnost a způsob financování,“ dodává Zdeněk Štourač.

V G8 Reality jsme díky zkušenostem z krizových dob, ale i za pomoci řady odborných školení a workshopů schopni poskytnout profesionální servis. Pokud nejste přesvědčeni o způsobilosti vašeho stávajícího makléře, obraťte se na nás. Rádi s vámi vaší situaci probereme a poradíme, jak postupovat tak, aby se vaše nemovitost prodala v co nejkratším čase a za co nejzajímavější cenu.

Zdroj: RE/MAX G8 Reality

Rubriky: Reality

Rychlý kontakt:

Sdílet článek:

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na mé další články

zoufalý muž/makléř leží na stole
Reality
oko

Proč je důležité vybrat si správného makléře?

Situace na trhu s nemovitostmi potvrzuje, že makléř je často klíčovým prostředkem k tomu, aby se nemovitost prodala v co nejkratším čase a za co nejlepší částku.

tomas freiberg clanek realitak roku 2022
Reality
5
oko

Realiťák roku 2022

V roce 2022 jsem se zúčastnil soutěže Realiťák roku 2022. Jednalo se již o pátý ročník této soutěže. Jak jsem se umístil já se dozvíte v článku.

zoufalý muž/makléř leží na stole

Proč je důležité vybrat si správného makléře?

tomas freiberg clanek realitak roku 2022

Realiťák roku 2022